Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Już trzy lata mieszka z nami nasza Paskuda, czyli nasza suczka Shih-Tzu. Z początku jej funkcjonowania w naszej rodzinie wykazywała się niezwykłą wręcz (jak na psa) niesubordynacją. Bardziej z charakteru przypominała kota niż psa. Chodziła własnymi drogami, w nosie miała prośby i groźby. Jednak, w ciągu tych trzech lat zmieniło się wiele i to na dobre.

Od roku Fifi przynajmniej ze mną wychodzi ze smyczy. I choć czasami zdarza się jej być nieposłusznym, to spokojnie można wydać jej komendę "wróć", "idziemy w lewo/prawo" itp. Jednak, od samego początku nauczyliśmy jej komendy "ładuneczek" i "si". Czyli komendy do wypróżnienia się na "twardo" i na "mokro". Za każdym razem gdy prawidłowo wykonała polecenie - dostawała nagrodę. Głównie słodką. Ale, zawsze gdy szykowaliśmy się do powrotu ze spaceru padała komenda: "Idziemy do domu amu". Gdy już udało się opanować te (w sumie trzy) komendy, łatwiej było nauczyć ją kolejnych sztuczek. Jednak, nie ma takich wyników jak w przypadku owczarków niemieckich, ale i tak się cieszymy :)

 

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne