Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Na swoim kanale Youtube znalazłem dwa wykonania tej samej pieśni. Mowa o Krzyżu Święty. Jedno, zrealizowane kilka ładnych lat temu w kościele pw. Wszystkich Świętych w Warszawie, drugie - z tego roku, z kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

Często siadając do danego instrumentu tą samą pieśń wykonuję zupełnie odmiennie, dając się ponieść chwili. Większość wykonań są moimi wykonaniami będącymi wynikiem studium różnych opracowań, przerabianej literatury czy humoru w którym właśnie się znajduję. Czasami samo wnętrze oraz umiejscowienie w akcji liturgicznej utworu sprawia, że raz jest on grany jako majestatyczny utwór niejako "zagrzewający do walki", a za innym razem, jako medytacja na temat poruszanego w utworze Misterium.

 

 Nagranie na instrumencie współczesnym (około 2000 roku), firmy Zych z Wołomina. Piękny, duży mechanik. Spore możliwości brzmieniowe, które starałem się wykorzystywać w codziennej posłudze. Czasami wychodziły z tego takie oto wykonania.

 

 

Nagranie dokonane w kazimierskiej Farze na instrumencie datowanym 1620, więc blisko cztery wieki cieszy oko i ucho odwiedzających to jakże przecudowne miasteczko. Instrument wymagający nie tylko tym, że zainstalowana jest w nim krótka oktawa. Wymaga zupełnie innego podejścia do tematu. A mi się to udało w ten sposób. Pieśń rozpoczyna się w po 80 sekundach.

 

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne