Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Na swoim kanale Youtube znalazłem dwa wykonania tej samej pieśni. Mowa o Krzyżu Święty. Jedno, zrealizowane kilka ładnych lat temu w kościele pw. Wszystkich Świętych w Warszawie, drugie - z tego roku, z kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

Często siadając do danego instrumentu tą samą pieśń wykonuję zupełnie odmiennie, dając się ponieść chwili. Większość wykonań są moimi wykonaniami będącymi wynikiem studium różnych opracowań, przerabianej literatury czy humoru w którym właśnie się znajduję. Czasami samo wnętrze oraz umiejscowienie w akcji liturgicznej utworu sprawia, że raz jest on grany jako majestatyczny utwór niejako "zagrzewający do walki", a za innym razem, jako medytacja na temat poruszanego w utworze Misterium.

Czytaj więcej...

Ostatnio dostałem wiadomość SMS od swojego dobrego znajomego z centralnej Polski. Jego treść jednoznacznie informowała o rozstaniu się z dotychczasowym pracodawcą, jedną z parafii w sąsiednim mieście. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie kilka faktów. Człowiek ten jest jednym z najlepszych organistów w swoim mieście, laureatem konkursów kompozytorskich, którego utwory grane są na festiwalach jak świat długi i szeroki. O co poszło? Standardowo, o "niezgodność charakterów".

Czytaj więcej...

Wakacje to okres, w którym w naszych kościołach rozbrzmiewa muzyka organowa. W każdym niemal większym mieście z w miarę porządnym instrumentem można znaleźć zaproszenia na koncerty organowe.

Poniższy tekst powstał z kilkuletnich obserwacji organistowsko-koncertowego rynku muzycznego. I jego dobrych i złych stron.

Czytaj więcej...

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne