Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Facebook ma coraz większy wpływ na nasze życie. W totalnym zminiaturyzowaniu - tuż po obudzeniu bierzemy do ręki komórkę, tablet i sprawdzamy ilość komentarzy, lajków, kto ze znajomych już wstał, co mądrego napisał. Przyznam się, że jeszcze kilka miesięcy temu trudno było mi wytrzymać bez "podglądania" tego, co się w wirtualnej rzeczywistości dzieje. Jednak, od dziś mamy Wielki Post, czyli czas na drobną refleksję.

 

Mówiąc szczerze, od wczoraj wylogowałem się z facebooka na wszystkich urządzeniach. Komórka, tablet już mi nie przypominają, że ktoś coś napisał, wstawił zdjęcie. Jedyny kontakt jaki mam ze znajomymi jest przez aplikację Messenger - czyli facebookowy komunikator.

 

Nie chcąc demonizować tworu, jakim jest facebook, trzeba przyznać, że wkroczył on bardzo w nasze życie. To dzięki niemu wiemy o tym, co się w świecie dzieje. Czytamy głupoty, komentujemy durne zdjęcia. Jednak, czy jest to czynność pożyteczna i do zbawienia koniecznie potrzebna?

 

Współczesne narzędzia zostały dane nam po to, abyśmy z nich korzystali, aby nam pomagały w codziennym życiu. Nie wyobrażam sobie, aby w XXI wieku zaprzęgać konia do dorożki i jechać na drugi koniec kraju trzy tygodnie. Aby nie korzystać z samochodu, komputera, samolotu, telefonu komórkowego, prądu, pralki, lodówki. Jednak większość z tych rzeczy została zaprojektowana po to, aby nam pomóc. Lodówka przedłuża świeżość warzyw i owoców, pralka pomaga nam zachować czystość i higienę, telefon służy do kontaktu ze światem. Wszystkie te rzeczy zostały zaprojektowane, aby zaoszczędzić człowiekowi czas, który może przeznaczyć na inne, pożyteczniejsze cele.

 

To nie facebook jest zły, tylko my nie potrafimy z niego korzystać.

 

Dlatego, aby przewartościować niektóre rzeczy w swoim życiu, postanowiłem odsunąć, na czas Wielkiego Postu korzystanie z tego medium. Świat na tym nie ucierpi, ja mogę tylko zyskać. A później, się okaże, czy ten cały Facebook jest mi do czegokolwiek potrzebny. :)

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne