Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Ostatnio jeden z moich facebookowych znajomych (w sumie, z tym Kolegą znamy się od paru lat, również w świecie żywych) nominował mnie do wytypowania 10 książek, które wpłynęły na moje życie. Tfu. Człowieku, ja tylu w życiu nie przeczytałem. To akurat żart, jednak jest jedna książka, która wpłynęła na moje życie w taki sposób, że później na nie wpływały już inne rzeczy.

Czytaj więcej...

Dziesięć dni minęło od Środy Popielcowej. Moje postanowienie wielkopostne jest realizowane konsekwentnie. Przez dziesięć dni nie korzystałem z tego medium komunikacji i mogę podsumować pierwszą dekadę.

Przez pierwsze dwa dni, odruchowo uruchamiając nową stronę w przeglądarce wpisywałem fac.. po czym łapałem się na tym, że facebook wszedł mi w krew. Jednak kolejne dni już praktycznie takich sytuacji nie było.

Czytaj więcej...

Facebook ma coraz większy wpływ na nasze życie. W totalnym zminiaturyzowaniu - tuż po obudzeniu bierzemy do ręki komórkę, tablet i sprawdzamy ilość komentarzy, lajków, kto ze znajomych już wstał, co mądrego napisał. Przyznam się, że jeszcze kilka miesięcy temu trudno było mi wytrzymać bez "podglądania" tego, co się w wirtualnej rzeczywistości dzieje. Jednak, od dziś mamy Wielki Post, czyli czas na drobną refleksję.

 

Mówiąc szczerze, od wczoraj wylogowałem się z facebooka na wszystkich urządzeniach. Komórka, tablet już mi nie przypominają, że ktoś coś napisał, wstawił zdjęcie. Jedyny kontakt jaki mam ze znajomymi jest przez aplikację Messenger - czyli facebookowy komunikator.

Czytaj więcej...

Czasami na portalu Facebook pojawiają się konkursy. Mamy 1000 iPhonów/Galaxy SIV do rozdania. Polub stronę i napisz jaki kolor chcesz, a my Ci wyślemy. W tle pojawia się zdjęcie jakiegoś gadżetu, rzekomo przeznaczonego do rozdania.

Trzeba zadać sobie jednak kilka pytań:

Czytaj więcej...

Facebookowe łańcuszki. Coś co przyprawia o mdłości. Kolejny przykład na wykorzystywanie naiwności użyszkodników tego portalu. Schemat jest jak zwykle ten sam. Ściskający za serce obrazek i mądry podpis. 

Czytaj więcej...

Czasami na tablicach moich znajomych widzę super promocje, bazujące na naszej ciekawości. "Znajdź osobę". "Doładuj telefon za darmo". A czytał ktoś regulamin?

Czytaj więcej...

Popularny portal społecznościowy może być dla nieostrożnych jego użytkowników niezwykle groźny. Ostatnimi czasy dużo w sieci pisze się o spamerskich stronach, wyłudzających adresy e-mail. Sam gdzieś o tym napisałem swego czasu.

Jednak problem jest o wiele bardziej poważny.

 

Kilka dni temu, moja wirtualna znajoma, jeszcze z czasów przedpotopowego IRC umieściła zdjęcie koperty z pełnym adresem swojego mieszkania. Powodem był błędnie napisany adresat, a raczej jego imię. Gościu na imię ma dla przykładu Radomir, a w korespondencji piszą mu Radosław. Jednak możliwości wpadek jest więcej...

Czytaj więcej...

IRC. Literki, boty, kanały. Ale przede wszystkim ludzie.

Dawno temu, w czasach jeszcze licealnych (może był to 97 a może chwilę później) ktoś pokazał mi jak się z tego korzysta. Pierwsze uczelniane konto shell, konto novelowe do logowania się do terminali pożyczone od jakiegoś pracownika UMCS, wielogodzinne okupowanie ZIOPC*.UMCS.LUBLIN.PL i wszechobecnego dupa.8 To były czasy.

Czytaj więcej...

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne