Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

EKG czyli eksperymentalny klient GG jest urządzeniem do komunikacji przeznaczonym dla użytkowników tego komunikatora nie kochających aż tak bardzo systemu Windows. Jednym z nich jestem ja. I traf chciał, że zapomniałem hasła. Jako, że "jestę hakerę" od razu zrobiłem kopię pliku config z .gg/config w bezpiecznym miejscu, coby przypadkiem nie stracić jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Pamiętałem, że jestem zalogowany w portalu GG, jednak hasło zapamiętane przez przeglądarkę było jednym z poprzednich. Niestety, nie miałem zachowanego tego nowego ani pojęcia jakie ono miało być. 

Oczywiście, próba sprawdzenia w internecie które szyfrowanie stosuje klient EKG spoczęła na niczym - w dokumentacji programu nic na ten temat nie znalazłem. Ale gdzieś w oczy rzucił mi się tekst, że w konfigach linuksowych klientów Gadu-Gadu, że windowsowa wersja najpierw przepuszcza przez jeden algorym, później przez drugi.
1) Base64
2) Blowfish CBC

przy czym kluczem jest serial woluminu partycji systemowej. Jednak, w moim przypadku do odkodowania hasła w ekg wystarczył Base64.

 

Więc zaprzęgłem do pracy wujka Google, po trzech sekundach miałem namierzony serwis dekodujący Base64 online i po następnych trzech sekundach cieszyłem się odkodowanym hasłem.

 

Jeżeli więc nie miałeś ustawionego hasła typowo randomowego, to nawet przy użyciu najbardziej ułomnej strony będziesz w stanie odszyfrować swoje hasło do EKG/Kadu.

Pamiętać należy, aby pod żadnym pozorem nie robić /save w programie przed stworzeniem backupu pliku .gg/config :) Bo inaczej cały fortel się nie uda.

/artykuł pochodzi z mojego portalu antywirus.info/

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne