Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

yarecky.pl

Od kilku, kilkunastu dni jestem nękany przez telefony "z Google". Państwo nie chcą de facto powiedzieć, jaką firmę reprezentują i skąd tak naprawdę dzwonią. Za każdym razem dzwoni inny telemarketer - "bo ma pan wizytówkę na mapach Google". Więc co zrobił Pan Yarecky?

Ponieważ czasami zdarza się, że dzwoni do mnie sam Wujek Google (a dzwoni z telefonów zagranicznych, Irlandzkich) - wiem jaki jest autoryzowany numer do nich. Każdy telefon krajowy (np. 22 315-07-00) jest to telefon od firmy, która podszywa się pod Google wprowadzając klienta w błąd.

 

Jak zatem sprawić, żeby nie dzwonili więcej? Wystarczy poprosić o przesłanie czegokolwiek (wizytówki, kontaktu etc) przy pomocy maila. Nic prostszego. Jeżeli jest to prawdziwie pracownik Google - powie, że nie ma problemu i wyśle nam takiego maila. Inni będą ściemniać - "bo nie mogę, bo nie mam dostępu". Co więcej, prawdziwi pracownicy Google wysyłają maila z domeny @google.com, więc dostaniemy maila z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. I tylko taki brzmiący adres jest adresem autoryzowanym.

Oczywiście, stwierdzenie, że "rozmowa jest nagrywana" przeze mnie już pana trochę uspokoiła. No i spokój powinienem mieć, do jutrzejszego poranka.

 

Wcześniej pisałem o spamerach z 22-444-92-25 Być może jest to ta sama firma. A przynajmniej ma podobny sposób działania

¤ outsourcing ¤ joomla ¤ antywirus ¤  lubelskie ¤ serwis PC ¤ katalog firm ¤ sklep komputerowy ¤ papierosy elektroniczne